Näitlejad

Malmstein

Franz Malmsten

Franz Malmsten lõpetas 2019. aastal Vanalinna hariduskolleegiumi teatriklassi ning alustas sama aasta sügisest Londonis filminäitleja õpinguid. 2020. aasta sügisest õpib ta Balti Filmi- ja Meediakoolis režiid. Vaatamata noorele eale on ta jõudnud kaasa teha juba hulgas filmides – nt “Rohelised kassid” (2017), “Talve” (2019) ning “Kiirtee põrgusse” (2019).

Liis Lass

Liis Lass

Liis Lass lõpetas 2012. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli 25. lennu. Samast aastast töötab ta Tallinna Linnateatri näitleja.

Teatritöö kõrvalt on ta kaasa teinud ka mitmes filmis  (nt “Must alpinist”, 2015 ning “Võta või jäta”, 2018) ning teleseriaalis (“Restart”, 2015, “Alo”, 2018 ning “EnsV”, 2019)

Jan Uuspõld

Jan Uuspõld

Jan Uuspõld lõpetas 1998. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli ning siirdus sealt kursusejuhendaja Priit Pedajase kutsel Eesti Draamateatrisse, kus töötas kuni 2005. aastani. Pärast kahte hooaega Tartu Vanemuises naasis ta Draamateatrisse, kuhu jäi palgalise näitlejana 2013. aastani. 2009. aastal lõi Uuspõld Monoteatri, mille raames toodi lavale menutükid “Ürgmees”, “Isa ja “Vanaisa”. 2013. aastast on ta pühendunud omaenda teatri- ja produktsiooniettevõttele Prem Productions.

Enam kui kahekümne aasta jooksul on Jan Uuspõllul olnud kümneid väljapaistvaid teatrirolle – nt Andres Andrus Kivirähki “Eesti matuses”, Holmes Tom Stoppardi “Pärast Magritte’is”, Osvald Hendrik Ibseni “Kummitustes”, Eduard Wiiralt Mart Kivastiku “Põrguvärgis” jne. Samuti on ta osalenud pea kahekümnes mängufilmis (nt Jan Uuspõld filmis “Jan Uuspõld läheb Tartusse” (2007), Gynnar “Ruudis” (2006) ning mitmetes telesarjades (“Wremja”, “Pehmed ja karvased”, “Kelgukoerad” jne).

Liisa_Pulk

Liisa Pulk

Liisa Pulk lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli Hendrik Toompere juhendataval kursusel 2010. aastal. Samast aastast töötas ta kuni 2014. aastani Vanemuise teatris, misjärel on tegutsenud vabakutselise näitlejana.

Vanemuises jõudis ta mängida Zarat Sofi Oksase “Puhastuses” ja Juta Lauritsat Eduard Vilde “Tabamata imes”. Mujal tehtud rollidest võiks nimetada Pucki William Shakespeare’i “Suveöö unenäos”, Vargamäe Mari Urmas Lennuki “Vargamäe unistajas” ning Mari August Kitzbergi “Libahundis”. Samuti on ta teinud kaasa telesarjades (“ENSV”, “Kättemaksukontor”, Süvvahavva” jt) ning filmides (nt Õie “Ükssarvikus” (2019)).

2011. aastal pälvis Liisa Pulk Tartu Kultuurikandja aunimetuse.

Ott Raidmets

Ott Raidmets

Ott Raidmets lõpetas 2016. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli ning on samast aastast töötanud Pärnu Endla koosseisulise näitlejana. Veel põgusa teatrikarjääri jooksul on ta jõudnud teha pea paarkümmend rolli – nt Luiskam Charles Dickensi “Oliver Twistis” Artur Sławomir Mrožeki “Tangos”, Kalmu Eedi A. H. Tammsaare “Elus ja armastuses”.

Kaarel Pogga

Kaarel Pogga

Kaarel Pogga lõpetas 2020. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli ning töötab sama aasta sügisest Vanemuise teatris. Diplomilavastuses on ta kehastanud näiteks väikest printsi Antoine de Saint-Exupéry “Väikeses printsis”, ning Kaarlit August Kitzbergi “Tuulte pöörises”.