Näitlejad

Franz Malmsten

Franz Malmsten lõpetas 2019. aastal Vanalinna hariduskolleegiumi teatriklassi ning alustas sama aasta sügisest Londonis filminäitleja õpinguid. 2020. aasta sügisest õpib ta Balti Filmi- ja Meediakoolis režiid. Vaatamata noorele eale on ta jõudnud kaasa teha juba hulgas filmides – nt “Rohelised kassid” (2017), “Talve” (2019) ning “Kiirtee põrgusse” (2019).

Liis Remmel

Liis Remmel (endine Lass) lõpetas 2012. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli 25. lennu. Samast aastast töötab ta Tallinna Linnateatri näitleja. Koduteatris on ta jõudnud teha hulga häid rolle – nt Ramilda (“Tõde ja õigus. Teine osa”), Mai-Liis Juuni (“Lantimiskunstnikud”) ning Nataša (“Põhjas”).

Teatritöö kõrvalt on Remmel kaasa teinud ka mitmes filmis  (nt “Must alpinist”, 2015 ning “Võta või jäta”, 2018) ning teleseriaalis (“Restart”, 2015, “Alo”, 2018 ning “EnsV”, 2019)

Jan Uuspõld

Jan Uuspõld lõpetas 1998. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli ning siirdus sealt kursusejuhendaja Priit Pedajase kutsel Eesti Draamateatrisse, kus töötas kuni 2005. aastani. Pärast kahte hooaega Tartu Vanemuises naasis ta Draamateatrisse, kuhu jäi palgalise näitlejana 2013. aastani. 2009. aastal lõi Uuspõld Monoteatri, mille raames toodi lavale menutükid “Ürgmees”, “Isa ja “Vanaisa”. 2013. aastast on ta pühendunud omaenda teatri- ja produktsiooniettevõttele Prem Productions.
Enam kui kahekümne aasta jooksul on Jan Uuspõllul olnud kümneid väljapaistvaid teatrirolle – nt Andres Andrus Kivirähki “Eesti matuses”, Holmes Tom Stoppardi “Pärast Magritte’is”, Osvald Hendrik Ibseni “Kummitustes”, Eduard Wiiralt Mart Kivastiku “Põrguvärgis” jne. Samuti on ta osalenud pea kahekümnes mängufilmis (nt Jan Uuspõld filmis “Jan Uuspõld läheb Tartusse” (2007), Gynnar “Ruudis” (2006) ning mitmetes telesarjades (“Wremja”, “Pehmed ja karvased”, “Kelgukoerad” jne).

Liisa Pulk

Liisa Pulk lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli Hendrik Toompere juhendataval kursusel 2010. aastal. Samast aastast töötas ta kuni 2014. aastani Vanemuise teatris, misjärel on tegutsenud vabakutselise näitlejana.

Vanemuises jõudis ta mängida Zarat Sofi Oksase “Puhastuses” ja Juta Lauritsat Eduard Vilde “Tabamata imes”. Mujal tehtud rollidest võiks nimetada Pucki William Shakespeare’i “Suveöö unenäos”, Vargamäe Mari Urmas Lennuki “Vargamäe unistajas” ning Mari August Kitzbergi “Libahundis”. Samuti on ta teinud kaasa telesarjades (“ENSV”, “Kättemaksukontor”, Süvvahavva” jt) ning filmides (nt Õie “Ükssarvikus” (2019)).

2011. aastal pälvis Liisa Pulk Tartu Kultuurikandja aunimetuse.

Marta Laan

Marta Laan lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli 2010. aastal ning on sealtpeale töötanud Eesti Draamateatri koosseisulise näitlejana. Draamateatris on ta kümnekonna aasta jooksul kaasa teinud kümnetes lavastustes: nt “Võlanõudjad” – Portia, “Kolm õde” –  Irina, “Laul, mis jääb” – Ljubov, “Isamaa pääsukesed” – Merike ning “Suur Siberimaa” – Hilja.
Lisaks nt Tanja R.A.A.A.M-i “Pärast surma Jendalis” ning Aleksandra Linnateatri “Utoopia ranniku” I osas. Samuti on ta kaasa teinud mitmetes filmides (“Mina olin siin” – Rassi pinginaaber” ja teleseriaalides (nt “ENSV” – Anneli ning “Ühemeheshow” – Helena Berger).
Marta Laane töö on leidnud korduvalt tunnustamist – 2008. aastal lavaka tudengina Voldemar Panso nimeline auhind ning 2014. aastal Suur Ants (Eesti Draamateatri kolleegipreemia naispeaosatäitjale – Sylvia eest “Hõimudes”). Märkimist väärib seegi, et 2014. ja 2015. aastal oli ta Draamateatri hõivatuim naisnäitleja.

Jaanus Tepomees

Jaanus Tepomees lõpetas 2013. aastal Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna näitlejana. Lõpetamise järel töötas ta mõne aja vabakutselisena ning 2017. aastast kuulub Tepomees Vanemuise kollektiivi.

Lisaks Vanemuise lavastustele (nt “Ilus on noorelt…”, “Rännakud. Maarjamaa laulud.” – poeg, “Mees, kes teadis ussisõnu” – Vootele, Tambet, Johannes, Jakop, Meigas, “Pangarööv” – Sam Monagham) on Tepomees osalenud paljudes lavastustes ka mujal – nt “Kahekümne viies kaader” (Tallinna Tantsuteater), “Kohtume laeval täpselt kell kaheksa” (Vaba Lava) jm.

Samuti on ta kaasa teinud filmides (“Polaarpoiss”) ning teleseriaalides (“Kuum jälg”, “Padjaklubi” jt).

Ott Raidmets

Ott Raidmets lõpetas 2016. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli ning on samast aastast töötanud Pärnu Endla koosseisulise näitlejana. Veel põgusa teatrikarjääri jooksul on ta jõudnud teha pea paarkümmend rolli – nt Luiskam Charles Dickensi “Oliver Twistis” Artur Sławomir Mrožeki “Tangos”, Kalmu Eedi A. H. Tammsaare “Elus ja armastuses”.

Margus Jaanovits

Margus Jaanovits lõpetas 1994 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikooli 16. lennu ning töötab samast aastast draamanäitlejana Vanemuise teatris.
Oma 27 teatrihooaja jooksul on Jaanovitsi kanda olnud mitmed suurepärased rollid koduteatris Vanemuine. Teiste rollide seas näiteks Sebastian Shakespeare’i “Kaheteistkümnes öö ehk Kuidas soovite” (1998); Ray McDonagh’i “Mägede iluduskuninganna” (1999); Andrei Enquisti “Tšehhovi kolm õde” (2002); Taarka isa, Paulopriit Voolaine Kauksi Ülle “Taarka” (2005); Ants Andrus Kivirähki “Teatriparadiis” (2006); Edgar Linton Bronte “Vihurimäe” (2008); Barnabas Kafka / Toompere „Loss“ (2009); Laur Mati Undi “Huntluts” (2010); Wagner ja Nõid Goethe “Faust” (2018) jpt.
Lisaks teatrirollidele on Jaanovits mänginud telelavastustes „McGregori juhtum”, 1993; „Üks gallon bensiini”, 1995, teleseriaalides „Wikmani poisid”, 1995; „Riigimehed”, 2013; „Pilvede all”, 2014–15; ”Sinu, minu, meie” 2020 ja filmides „Mereröövlimäng”, 2011; Õnn tuleb magades”, 2016; ”Õigus õnnele”, 2018.
2005. aastal pälvis Jaanovits Vanemuise teatri draamaauhinna ning 2008. a omistati talle kolleegipreemiana parima meesnäitleja ning 2010. aastal parima meeskõrvalosatäitja nominatsioon.

Lauri Liiv

Lauri Liiv õppis aastatel 1996–2000 Georg Otsa nimelises Tallinna muusikakoolis pop-džässlaulu erialal. Tuntust hakkas ta koguma 1990. aastate keskpaigus eeskätt poptrio Black Velvet solistina. Alates 1998. aastast on ta kaasa teinud üle kolmekümnes muusikalis nii Eestis kui välismaal (nt Soomes, Rootsis, Taanis Saksamaal, Austrias, Šveitsis ja Itaalias). Neist nimekamad on olnud “Hüljatud”, “Chess”, “West Side Story”, “Jesus Christ Superstar” ning “Ooperifantoom”.

Lisaks on Liiv osalenud paljudes teleprojektides – nii osaleja kui ka saatejuhina. Näiteks jõudis ta saatesarja “Su nägu kõlab tuttavalt” kolmanda hooaja finaali. Näitlejana on Liiv kaasa teinud teleseriaalis “Kartulid ja apelsinid”, samuti  on ta oma hääle andnud karupoeg Paddingtonile samanimelise koguperefilmi mõlemas osas. Alates 2015. aastast tegutseb Liiv omanimelise svingorkestri laulja ja juhina.

Kaarel Pogga

Kaarel Pogga

Kaarel Pogga lõpetas 2020. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli ning töötab sama aasta sügisest Vanemuise teatris. Diplomilavastuses on ta kehastanud näiteks väikest printsi Antoine de Saint-Exupéry “Väikeses printsis”, ning Kaarlit August Kitzbergi “Tuulte pöörises”.

Laura Kalle

Pärast Tartu ülikoolis bakalaureusekraadi omandamist eesti keele ja kirjanduse erialal 2012. aastal, siirdus Laura Kalle õppima Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunsti kooli, mille lõpetas dramaturgina 2016. aastal. Sealt alates on ta töötanud Viljandi Ugalas näitleja ja dramaturgina.

Vähem kui viie aastaga on Kalle jõudnud ainuüksi koduteatris kaasa teinud tosinas lavastuses ning pälvinud oma rollide eest 2019. aastal Ugala kolleegipreemia parima naisnäitleja tiitli. Samuti on ta osalenud mitmes tudengifilmis (“Tosin küsimust Eesti kohta: Vältimatu” ning “Üürike ilu”) ning proovinud kätt lavastajana – B. Britteni õudusooper “Kruvipööre” Rahvusooperis Estonia.